Younes Belhanda için Amedspor devrede! Ersun Yanal sonrası flaş transfer

TFF 2. Lig’de şampiyon olarak Trendyol 1. Lig’e yükselen Amedspor’da gelecek sezon için transfer çalışmaları başladı. Mesut Bakkal ile vedalaşılmasının ardından Ersun Yanal ile el sıkışan Amedspor’un transferde büyük bir sürprize hazırlandığı ortaya çıktı.

Ersun Yanal ile anlaşan Amedspor’da başkan Aziz Elaldı gündeme dair açıklamalarda bulundu. Ersun Yanal tercihinin perde arkasını, Radyospor’da anlatan Aziz Elaldı şu ifadeleri kullandı:

“Amedspor’un şampiyonluğu ülkemizde ve dünyanın çeşitli ülkelerinde sevinçle karşılandı. Yeni sezonda Süper Lig’de hedefinde olduğumuz için hoca araştırmaları yaptık. ‘Hangi hoca bize uyabilir, hangi hoca bizi hedefimize ulaştırabilir’ diye düşündükten sonra Ersun Hoca ile temas sağladık.”

Süper Lig’e yükselmek istediklerini belirten Aziz Elaldı, “Nihayetinde; Ersun Yanal ile örtüşen felsefemiz, örtüşen yapımız, örtüşen gelecekle ilgili planlamamız, örtüşen futbola bakış açımız ve bir bütün olarak hayata bakış açımız sayesinde hocamızla anlaştık. Ersun Yanal Hocamız için önümüzdeki günlerde resmi imza töreni düzenleyeceğiz. Kongrede tek aday demeyelim; ortak adayım. Çünkü Amedspor’un birçok bileşeni var. Bu sezon da Süper Lig için ne gerekiyorsa yapılacaktır” diye konuştu.

Younes Belhanda’yı transfer etmek istediklerini açıklayan Aziz Elaldı, “Ersun Yanal’ın da içinde olduğu bir transfer komitemiz olacak. Amedspor olarak transferde ilk tercihimiz karakterli futbolcuları kadromuza katmak. Younes Belhanda’yı kadromuzu görmek isteriz. Belhanda çok önemli bir isim. Bu isimlerle görüşme noktasında ne olur bilmiyorum” açıklamasını yaptı.

Taraftarlara mesaj veren Aziz Elaldı, “Bir hafta sonra kombine satışımız olacak. Kombinelerimiz hemen tükenecektir. Bizim bir iddiamız var. Amedspor olarak Türkiye’nin herhangi bir ilçesinde 10 bin taraftara oynarız. Taraftarımız sabırlı olsun. İlk kez çıktığımız ligde sezonun sonunda ilk 2 olur, Play-Off olur, Süper Lig’e çıkmak istiyoruz” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir