Gram Altın İçin Kritik Sert Düşüş Uyarısı: Rüzgar Tersine Esecek

Altın fiyatları haftalardır yatay seyrediyordu. Bu hafta itibarıyla altın yeniden yükselişe geçti. Jeopolitik riskler nedeniyle altın fiyatları yeni kırılmalar yaşamaya devam ediyor.

Pazartesi günü ons altın 2450 dolar seviyesine ulaştı. Bu yükseliş yatırımcıları heyecanlandırdı. Ancak, son iki günde ons altında 70 doları aşan düşüşler yaşandı.

Bu düşüşler altın yatırımcılarını tedirgin etti. Piyasa uzmanı İslam Memiş, düşüşlerle ilgili önemli uyarılarda bulundu.

ALTIN FİYATLARINI ABD VERİLERİ ETKİLEDİ

Altın piyasalarında hareketlilik yaşanıyor. ABD’de açıklanan ÜFE ve TÜFE verileri altın fiyatlarını etkiledi. Ayrıca, Fed Başkanı Jerome Powell’ın politika faizine ilişkin sinyalleri de altını etkiledi.

Altın ve para piyasaları uzmanı İslam Memiş, YouTube kanalında altın için önemli seviyeler belirledi. Memiş, yatırımcılara bu konuda uyarılarda bulundu.

İSLAM MEMİŞ’İN YORUMLARI

Finansal analist İslam Memiş, YouTube kanalında altın, döviz ve borsa piyasalarını değerlendirdi. Memiş, piyasalarda keskin dalgalanmalara dikkat çekti.

Altın ve gümüşte hızlı yükselişlerin ardından düşüş eğilimlerinin gözlendiğini belirtti.

Borsa İstanbul’un 10,215 seviyesinde olduğunu ve 10,200 direncinin üzerinde tutunma çabasının devam ettiğini aktardı. Memiş, 9,800 ile 10,500 puan arasının kritik bir referans noktası olduğunu belirtti.

DOLAR VE EURO YORUMLARI

Memiş, dolar kurunda istikrarlı bir fiyatlanma olduğunu söyledi.

Euro dolar paritesinin toparlandığını ve parite için olumlu beklentilerini dile getirdi. “Ons altın 2376 dolarda. Bugün 2395 dolara kadar yükseldi” dedi.

Memiş, “2380 direncini işaret etmiştim. Özellikle dolara geçiş için iyi bir fırsat olduğunu ifade etmiştim. Aynı düşüncem geçerli. Ons altında 2380 doların üzerinde kapanış olmazsa aşağıda 2280 dolar destek seviyesi geçerliliğini koruyacak” şeklinde değerlendirmede bulundu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir