Elektrikli Otomobilde Tahtı Sallanan Tesla, Benzinli Otomobille Geri mi Dönüyor?

Peki Elon Musk bu çılgın fikri neden ortaya atıyor?

Tesla’nın benzinli otomobil üreteceği iddiası, ilk olarak The Wall Street Journal gazetesinde yer aldı. Haberin detayına göre :

Elon Musk’ın çılgınca fikirleri durmak bilmiyor. Ne dese gündem olan teknoloji dünyasının hırçın çocuğu, şimdi de Tesla’yı asıl kimliğinden uzaklaştırabilecek bir fikri hayat geçirmek istiyor.

Dedikodulara bakılacak olursa Musk, elektrikli otomobil piyasasının gidişatından hiç de memnun değil.

Neredeyse önüne gelenin elektrikli otomobil üretmesi, Tesla’nın pastadan aldığı payı doğal olarak azaltıyor.

  • Elektrikli otomobil piyasasındaki rekabet: Son yıllarda Volkswagen, Opel, Citroen gibi birçok geleneksel otomotiv üreticisinin elektrikli otomobil piyasasına giriş yapması, Tesla’nın pazar payını önemli ölçüde azalttı.
  • Elektrikli otomobil satışlarındaki düşüş: Bir dönem oldukça popüler olan elektrikli otomobillerin satışları son zamanlarda düşüş trendine girdi. Bu durum, Elon Musk’ı endişelendiriyor gibi görünüyor.
  • Daha geniş kitlelere ulaşma: Tesla’nın elektrikli otomobilleri, yüksek fiyatlarıyla birçok tüketici için erişilemez konumda. Benzinli bir otomobil üretmek, Tesla’nın daha geniş kitlelere ulaşmasını ve pazar payını artırmasını sağlayabilir.

Ancak bu hamle gerçekleşirse, elektrikli otomobil pazarında yeni bir sayfa açılabilir. Fiat Egea rakipli bir benzinli Tesla, elektrikli otomobillerin daha uygun fiyatlı ve geniş kitlelere hitap edebilecek hale gelmesini sağlayabilir.

Buna ek olarak bir dönem oldukça popüler olan elektrikli otomobillerin artık eskisi kadar satmıyor oluşu ve düşüş trendine girmesi de Musk’ı endişelendiriyor.

İşte ünlü iş insanı tam da bu saymış olduğumuz nedenlerden ötürü Tesla’yı farklı bir atılımın içerisine sürüklemek isteyebilir.Daha önce içten yanmalı motorlar üreten Volkswagen, Opel, Citroen ve daha pek çok üreticinin elektrikli otomobil üretmesi üzerine Tesla da onların sahasına dalmayı göze alabilir.

Uzun lafın kısası Elon Musk’ın düşüncesi, Tesla’nın benzinli bir otomobil üreterek tüketicilere sunması. Hatta bu otomobilin uygun fiyatlı olması ve herkes tarafından erişilebilir olması da gündemde.

Elbette bunların her biri henüz iddiaden ibaret ve ne kadar ciddiye almamız gerekli bunu da bilmiyoruz.Ancak şu bir gerçek ki Elon Musk gerçekten de çılgın bir adam. Tamamen çelikten yapılan bir araç üreten adamdan her şeyi beklemek mümkün.

Yani gelecekte Fiat Egea rakibi bir benzinli Tesla piyasaya sürülürse gerçekten şaşırmayız.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir